Son Yılların Popüler Hobisi Amigurumi

Çağlar boyunca insanlar her zaman hayatlarına renk katacak ve boş zamanlarını değerlendirecek bir hobi arayışı içerisinde bulunmuştur. Bu hobi arayışları içerisinde özellikle Japon el sanatçıları tarafından geliştirilen amigurumi bugün dünyada da çok sık seçilen bir yöntem oluşturmaya başlamıştır. Özellikle bu yöntem sayesinde birçok el işi sanatçısı amigurumi bebek üretimleri sağlamıştır.

Aslına bakılırsa, Türk el işi sanatında da yer alan sık iğne yöntemi ile gerçekleştirilen bir örgü olarak bu oyuncaklar daha çok sağlıklı, güvenilir ve sağlam bir yapıya sahip oldukları için tercih edilmektedir. Bilhassa çok küçük yaştaki çocukların dahi oyun oynarken hiçbir sağlık endişesi yaşamaması ve zararlı maddelere maruz kalmaması için bu amigurumi oyuncak güvenli görülmektedir. Özellikle Hanendless firması tarafından yapılan üretimlerde hiçbir şekilde doğal olmayan boya bulunmayan veya istenmeyen kimyasal maddeler içermeyen bu oyuncaklar, iç kısımlarında dahi dolgu olarak sadece elyaf yer alan oyuncaklardır.

Amigurumi Hangi Malzemeler İle Yapılır?

Çok pratik bir yöntem ile gerçekleştirilen amigurumi yine bazı pratik malzemelerin kullanılması sayesinde tamamen el işi yani yetenek ve emek ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Genellikle bu uygulamanın gerçekleştirilmesi için öncelikle bir model seçilmesi ve bu modelin nasıl yapıldığına dair bir tarif elde edilmesi gerekir. Bu açıdan da Hanendless sayesinde amigurumi tarif taleplerinizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilir ve yapmak istediğiniz modelin adım adım nasıl uygulandığını öğrenebilirsiniz.

Genellikle malzeme seçimi gerçekleştirilmesi açısından da öncelikle amigurumi tarif bilgisi elde edilir ve bu tarife uygun bir şekilde malzeme seçimi yapılır. Zira klasik bir şekilde tığ ile örme işlemi gerçekleştirmeniz dışında uygulayacağınız modele yani tarife göre doğru renklerde yün seçimi yapmanız, aksesuar seçimleri yapmanız ve ek parçalar kullanmanız gerekebilir. Örneğin, kardan adam yapabilmek için turuncu burun oluşturacak ve siyah göz oluşturacak parçalar ya da bir kırmızı başlıklı kız için saç ve göz oluşturacak aksesuarlar gerekebilir.

Yıllara Meydan Okuyan Amigurumi Oyuncaklar

Plastik, metal veya silikon gibi sentetik yani doğal olmayan malzemeler ile üretilmiş oyuncaklar genellikle kısa sürede yıpranır, parçalanır ve uzun ömürlü olmaz. Ancak amigurumi yöntemi ile yani örme yöntemi kullanılarak el emeği ile üretilmiş bebekler ve oyuncaklar çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmaktadır. Çünkü bu tür oyuncaklarda yırtılma, kopma ve patlama gibi sıkıntılara karşı çok pratik bir şekilde tamir gerçekleştirip oyuncak tekrar kullanıma devam edilebilir.

Çocuklar açısından da amigurumi oyuncak ürünleri sağlıklı olduğu için el, dudak veya ağız ile temas halinde dahi hiçbir sıkıntı ile karşılaşılmaz. Bu nedenle genellikle çocuklarınız için amigurumi yöntemi ile üretilmiş oyuncaklar seçtiğinizde, bu oyuncaklar yetişkinliklerine kadar rahatlıkla kullanacakları ve saklayacakları bir anı olacaktır. Hatta bu anı niteliği oluşturan oyuncak torunlarınız için de kullanılabilecek bir oyuncak olacaktır.

Benekli
Buzağı

Amigurumi Oyuncak Nasıl Temin Edilir?

İki farklı yöntem olarak elde ettiğiniz tarifler ile birlikte kendi üretmiş olduğunuz organik bebek kullanımı gerçekleştirebilir veya firma üzerinden online sipariş ile siz de ürün temin edebilirsiniz. Online sipariş yöntemini kullanarak ürün temin etmek istediğinizde, özellikle firma amigurumi bebek konusunda birçok farklı model ile size destek sunmaktadır. Bu konuda firmanın web sayfası ya da sosyal medya hesaplarını incelemeniz ile modelleri rahatlıkla görebilirsiniz.

Hanendless tarafından sunulan amigurumi ürünlerini incelediğinizde, özellikle çocuklara hitap edecek şekilde hayvan modelleri, animasyon karakterleri, çizgi film karakterleri ve klasik masal karakterleri ile modellemeler yapıldığını görebilirsiniz. Yani örnek olarak kırmızı başlık kız, Sabrina, tavşan modeli, kardan adam veya Sindirella gibi bir model bulabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz sağlıklı özelliklere sahip, el emeği ile üretilmiş ve çok keyifli bir oyuncak olarak organik bebek temin edebilirsiniz.

Tags:
No Comments

Post A Comment

Need Help? Chat with us