Sağlam Sağlıklı ve Keyifli Oyuncak Amigurumi

Kırmızı Başlıklı Kız

Son yıllarda bilhassa anneler tarafından daha çok ilgi gösterilen amigurumi hem sağlıklı olması, hem de daha sağlam bir yapıya sahip olması ile tercih ediliyor. Tamamen organik malzemeden elde edilen bu oyuncaklar, bilhassa çocuklar tarafından kullanıldığı için kopma, parçalanma veya çocuklarda sağlığa zararlı bir durum oluşturma gibi olumsuz durumları ortadan kaldırıyor. Üstelik bu oyuncaklarda sadece birkaç basit malzeme ile bir amigurumi tarif kullanarak, yüzlerce farklı model uygulama şansınız yer alıyor.

Örgü tığı kullanılması ile birlikte sık iğne tekniğinin tercih edilmesi sayesinde bir oyuncak sanatı ortaya çıkaran amigurumi aslında Japonca bir terimden gelmektedir. Japon dilinde oyuncak yapma sanatı olarak nitelendirilen bu kelime, bugün dünya çapında giderek daha popüler bir hale geliyor. Çünkü tamamıyla el emeği sayesinde işlenen her ilmek ile birlikte daha keyifli bir oyuncak tarzı ortaya çıkarırken amigurumi bebek çeşitleri, hem hayvanlardan hem insan modellerden hem de ünlü animasyon karakterlerinden esinlenebiliyor.

Amigurumi Nasıl Uygulanıyor?

Aslında temel olarak gayet basit bir yapıya sahip olsa da öncelikle yetenek, ilgi ve sabır gerektiren bir iş olan amigurumi için bazen uyguladığınız modele göre epey bir uğraş gösterilmesi de gerekebilir. Ancak yine de gayet zor görünse de el işi kabiliyeti olan herkesin çok keyifli bir şekilde neredeyse her gün yapabileceği ve sıradan oyuncaklara göre daha sağlıklı bir yöntem oluşturuyor. Birkaç basit malzemenin özel olarak alınması sonrasında ise evinizde bulunan düğmeler, kumaş parçaları, iplikler veya yünler ile kolaylıkla bu uygulamayı yapabiliyorsunuz.

Yine kolayca amigurumi oyuncak elde edebilmek için Hanendless çok önemli bir noktada yer alıyor. Çünkü firma sektöre yeni girmiş genç bir yapıya sahip olmasına rağmen sadece oyuncak bebekler konusunda değil oyuncak hayvanlar ve diğer modeller konusunda da bu tekniği kullanarak özgün üretimler gerçekleştiriyor. Bugün sayfa üzerinde bulabileceğiniz onlarca model arasında tavşanlar, Alican bebek, buzağı, Batman, çilek kız, palyaço, kız bebekler, kardan çocuk veya Pepe gibi modeller bulabiliyorsunuz.

Üretim gerçekleştirmek için aslında evinizde de kendi imkânlarınızla birlikte ince uçlu tığ, ilmek işaretleyici, süs malzemeleri ve elyaf kullanmanız aslında yeterli olabiliyor. Bu malzemeler ile birlikte öncelikle bir model seçimi yaptıktan sonra örgü işlemlerine başlıyorsunuz. Örgü gerçekleştirirken, ilmekleri öncelikle artırıp sonra eksilterek, oyuncak şekillendirme işlemi sağlıyorsunuz. Sonuç olarak amigurumi tarif yöntemlerini kullanarak, eksiksiz bir şekilde örgü işlerini tamamladığınızda, oyuncak içerisine elyaf doldurup, istediğiniz sonucu elde ediyorsunuz.

Amigurumi Modelleri Nasıl Şekillenir?

Aslında bahsedildiği gibi amigurumi üretimi gerçekleştirirken modeller genellikle hayvanlar, çizgi film ve animasyon karakterleri, ünlü bebekler ve hayal gücünüzün sınırlarına ulaşacak şekilde birçok farklı model ile oluşturulmaktadır. Ancak genellikle bu oyuncaklarda hayvan örgü modelleri en çok sevilen ve en çok örülen modelleri oluşturmaktadır. Örneğin amigurumi bebek açısından Batman, Spiderman, kardan adam, kız bebekler, Safinaz, Temel Reis gibi birçok farklı model bugün çocuklar tarafından da gayet çok seviliyor.

Hem üretim yapısı hem de kullanılan malzeme yapısı ile birlikte organik bebek konumunda bulunan bu oyuncaklar, kullandığınız ip, ipin rengi, aksesuarlar ve aksesuarların rengi gibi katkılar sayesinde de model değişiklikleri gösteriyor. Bir araya getirdiğiniz iplerin rengi ve üzerinde kullandığınız aksesuarların renkleri ve şekilleri amigurumi oyuncak için modellerde çok büyük bir çeşitlilik sağlıyor.

Amigurumi Tarif Talebi Nasıl Yapılabilir?

Türkiye’de genç bir yapıya sahip olarak amigurumi konusunda çok önemli bir yere sahip olan Hanendless sayesinde bu ürünlerde tarif ve yöntem açısından da çok büyük bir rahatlık elde edebilirsiniz. Çünkü sistem sayesinde sitenin kullanılması vasıtası ile amigurumi tarif talebi gerçekleştirildiğinde, özellikle sunulan liste içerisindeki bebek modellerinin tariflerini elde etmeniz mümkündür.

Sistem üzerinde tarif talebi gerçekleştirirken, mail veya WhatsApp vasıtası ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bu iletişim vasıtası ile öncelikle amigurumi bebek modeli için istediğiniz tarifin görseli paylaşılarak, yanlışlık yaşanmasının önüne geçilir. Görseli incelediğinizde, istediğiniz tarifin doğru olup olmadığını bildirdikten sonra sistem size amigurumi oyuncak için gereken tarifi ulaştıracaktır.

Sistemin çalışma mantığı gereği öncelikle emeğe saygı çok önemli bir nokta oluşturduğu için tarifin temin edilmiş olduğu kişi, site veya hesap bilgileri mutlak şekilde tarafınıza sunulur. Bu tür bir yöntemin seçilmesindeki amaç, amigurumi konusunda kişilerin vermiş olduğu yoğun emeğe saygı duyularak, gerektiğinde ücret ve gerektiğinde ise bir teşekkür sunulmasıdır. Yani amaç, aldığınız bu hizmetin karşılığının mutlaka sağlanmasıdır.

Site üzerinde gerçekleştirdiğiniz talepler ile birlikte organik bebek açısından tarifler istiyorsanız, yaklaşık 20 farklı model arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin Aykız, bahar bebek, ayıcık, kardan çocuk, Batman, çilek kız, kız bebek modelleri, pıtırcık kız, palyaço, Pepe, yeni yıl bebeği, kırmızı başlıklı kız gibi birçok seçim arasında kararınızı verebilirsiniz. Bu modellerin her biri farklı renkler ve farklı malzemeler ile üretildikleri için ve boyut açısından da değişimler elde edilebileceği için amigurumi açısından daha keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Amigurumi Oyuncak Nasıl Temin Edilebilir?

Her ne kadar örgü teknikleri ve kullanılan malzemeler ile birlikte amigurumi uygulamaları çok basit ve hızlı bir sonuç oluştursa da herkes tarafından el yeteneğine sahip olunmadığı için veya yeterli zaman bulunmadığı için bu uygulama yapılamayabilir. Bu gibi durumlar sonucunda sizde amigurumi oyuncak talep ediyorsanız, bu ürünleri hazır bir şekilde satın almayı ve siparişler vermeyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda firma ile pratik bir şekilde iletişime geçerek, seçmiş olduğunuz ürünleri incelemek için firmanın Facebook, Twitter veya Instagram hesapları üzerinden de kolaylıkla incelemeler sağlayabilirsiniz.

Hem amigurumi bebek hem de farklı el işi oyuncaklar ve ev eşyaları konusunda hizmet veren firma, özellikle uzun vadede ülkemizde de organik bebek tercihlerinin artması ve sağlıklı oyuncak seçimlerine geçilmesi için büyük bir katkı sağlıyor. Bugün belirli çeşitleri ile birlikte gerçekleştirilen sunumların ilerleyen vadede çok daha geniş bir çeşitlilik oluşturması ve sadece bebekler değil aslında dokuma ürünler, supla ve runner gibi ürünler sayesinde de evlerde yer alması hedefleniyor. Online satış yöntemi ile birlikte çok daha keyifli ve özel tercihler gerçekleştirmeniz açısından Hanendless sayesinde çok pratik ve hızlı bir sonuç elde etmeniz de mümkün olacaktır. Bu bağlamda amigurumive el işi ürünler açısından hem bebek hem de oyuncaklar ile firma sizlere hizmet verecektir. Sosyal medya hesaplarından takip gerçekleştirmeniz ve web sayfası üzerinden de her gün yenilenen ürün kategorilerini incelemeniz vasıtasıyla şimdiden sipariş için kararlarınızı verebilirsiniz.

Ali Can
No Comments

Post A Comment

Need Help? Chat with us