Evlerinizi Süsleyecek El İşi Ürünler

Evinizde kullanacağınız bir eşyaya el emeği verilmiş olması yani el işi ile hazırlanmış olması, daha değerli ve estetik bir kullanım imkanı ortaya çıkarır. Tıpkı gelinlik kızların çeyizlerinde görebileceğiniz kadar güzel el emeği göz nuru ile işlenmiş olan bir dantel veya masa örtüsü bu konuda örnek gösterilebilir. Bu açıdan da özellikle son yıllarda sunduğu el işleri ile Hanendless bol örnekli ve keyifli bir seçki sağlıyor.

Geniş örnekler içerisinde tercih edebileceğiniz el işi çeşitleri sayesinde evinizin birçok farklı noktasında kullanabileceğiniz ürünler elde edebiliyorsunuz. Örneğin, yemek masanızın ve misafir masanızın üzerinde kullanılabilecek keyifli bir dokuma, desenli runner veya supla setleri temin etmemiz mümkün oluyor. Sadece yemek masasında değil orta sehpa ve farklı raflar gibi noktalarda da kullanabileceğiniz şekilde örtüler ve süslemeler temin etme imkanınız bulunuyor. 

İlmek İlmek İşlenen El İşi Değerler

Anadolu tarihine bakıldığında da özellikle kadınlarımız tarafından el işi yapmak çok önemli görülmüş ve bu açıdan her kadın kendi zevkine ve yeteneklerine göre birçok eser ortaya çıkarmıştır. Öyle ki çoğu zaman evlerde sandıklardan çıkarılan yılların eskitemediği değerli örtüler ve danteller her zaman özel bir süsleme ile dekorasyona katkı sağlamaya devam etmektedir.

Hanendless değişik el işleri yapımı konusunda da bu açıdan büyük bir farklılık oluşturarak, sadece masa örtüleri şeklinde kullanabileceğiniz runner değil fular, kolye, supla, bebekler, süs eşyaları ve örtüler gibi birçok noktada hizmet veriyor. Bu konuda örnekler talep etmeniz ve tarifler talep etmeniz gibi imkanlar sağlayarak, sizin de kendi evinizde kendi yeteneğiniz ve emeğiniz ile bu ürünleri elde etmenize yardımcı olabiliyor. Bu konuda son yıllarda Türkiye’de birçok kişi tarafından seçilen noktalardan birini oluşturuyor.

Onlarca Farklı Motif İle El İşi Çeşitleri

Farklı amaçlar ile birlikte evlerinizde dekoratif veya gündelik kullanım için seçeceğiniz el işi ürünlerinde, ülkemizin sunduğu zengin kültür sayesinde onlarca farklı motif elde edilmesi de mümkün olmaktadır. Yani sadece bir runner seçimi gerçekleştirirken dahi el işi çeşitleri sayesinde birçok farklı motife ulaşabilirsiniz. Örneğin, çini desenli veya dokuma desenli olarak hazırlanmış bir runner tercihi yapabilirsiniz.

Yün, pamuk, metal ve gümüş gibi farklı malzemelerin bir araya getirilmesi ile yine el işi olarak hazırlanmış aksesuarlar ve takılarda da birçok farklı motif görülebilir. Kimi zaman Osmanlıca ve Arapça harflerin işlenmiş olduğu bir yüzük veya bileklik kimi zaman çok ince bir şekilde işçilik ile hassas şekilde hazırlanmış bir kolye el işleri arasında yer alabilir. Yine tamamen el emeği yani yetenek ile hazırlanan şekilde amigurumi bebekler, organik yapıları ve sağlıklı kullanımı ile tercih edilebilir.

Çeyizinizi Hazırlarken El İşi

Özellikle genç kızlar tarafından çeyiz hazırlıkları gerçekleştirilirken farklı el emeği ürünlerin çeyiz bohçası içerisinde bulundurulması önemlidir. Ev hazırlığı gerçekleştirilirken çeyiz gününde sandığınız açıldığı zaman bu farklı el emeği eşyaların görülmesi, hem sizin için hem de çeyiz dizen kişiler için çok büyük bir zevklilik oluşturacaktır. Bu nedenle hem bir masa örtüsü hem bir kolye hem fular hem farklı aksesuarlar, supla setleri ve iğne oyası ürünler ile çeşitliliği rahatlıkla arttırabilirsiniz.

Otantik Kilim Desenli RUNNER VE SUPLA
Otantik Kilim Desenli Runner ve Supla

Günümüzde çeyiz hazırlığı gerçekleştiren birçok genç kız el işi ürünler temin etme konusunda Hanendless firması üzerinden ürün tercihi gerçekleştirmektedir. Çünkü firma değişik el işleri yapımı konusunda sahip olduğu tecrübeler ve birçok kişi ile bağlantıda bulunması sayesinde size sunulacak ürün çeşitliliğini de çok geniş bir noktaya ulaştırmaktadır. Yani bahsedildiği şekilde tek bir runner, masa örtüsü veya fular gibi bir ürün istediğinizde dahi isterseniz iğne oyası isterseniz maraccon deseni gibi birçok farklı desen elde edilmesi ve otantik görüntüler sağlanması mümkün olmaktadır.

No Comments

Post A Comment

Need Help? Chat with us