El İşi Yapmaya Fırsat Bulamayanlara Hazır Ürünler

Genellikle kadınlar tarafından gündelik hayatta rahatlık ve keyif verdiği için tercih edilen el işi bazen çalışan kadınlar için vakit ayıramayacak kadar zor ve zahmetli olabilir. Ancak her kadın evinde el emeği verilmiş keyifli ve özel ürünlerin bulunmasını ister. Bu durumda da kendi emeğiniz ile ve vakit ayırıp kendi zevkinize göre hazırlayamadığınız bu ürünler açısından Hanendless firması sayesinde birçok farklı örneğe ulaşabilirsiniz.

Online alışveriş fırsatları sunması sayesinde firma bugün el işi çeşitleri ile birlikte birçok ev hanımı ve çalışan kadın için önemli bir destek oluşturmaktadır. Hatta özellikle çeyiz düzen ancak çalıştığı için gereken zamanı ayıramayan kişiler için güvenilir, keyifli, zevkli ve çok özel bir şekilde hazırlanmış el işleri temin etme fırsatı sağlanmaktadır. Bu kapsamda firmanın sunduğu fırsatlar ile birlikte masa örtüsü olarak günümüzde çok sık kullanılan runner ürünleri, supla ürünleri, masa örtüleri, aksesuarlar ve dekoratif öğeler temin edilebilir.

El İşi İle Hangi Çeşitler Sunulmaktadır?

Bugün ülkemizde ve dünyanın farklı ülkelerinde kadınlar arasında bir kültür ve özel bir yere sahip olduğu için el işi kendi arasında da çeşitliliği çok geniş bir noktaya ulaştırmıştır. Özellikle masaüstü denildiğinde artık eskisi gibi masanın kenarlarından sarkan püskülleri ve saçakları olan örtüler yerine runner örtüler tercih edilmektedir. Hatta bu tarz örtülerde de değişik el işleri yapımı sayesinde birçok farklı motif ve desen ortaya çıkmaktadır.

Temel olarak firma tarafından sunulan el işi çeşitleri incelendiğinde, özellikle runner tipi ürünlerde geniş bir motif çeşitliliği ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin, otantik kilim desenli, maraccon desenli, mermer desenli veya geometrik desenli ürünler temin edebilirsiniz. Hatta bu örtüler ile birlikte uyumlu bir şekilde kullanılacak yani takım oluşturacak kapsamda mermer desenli veya örme desenli supla setlerini de kolaylıkla temin edebilirsiniz.

El İşi Hem Sağlıklı Hem Doğal

Farklı bir konu olarak evinde sentetik malzemeler veya doğal malzemeler ile üretilmemiş endüstriyel ürünler kullanmak istemeyen kişiler için de bu ürünler ayrı bir yere sahiptir. Örneğin, masa örtüsü konusunda el işi ile hazırlanmış ve tamamen gerçek doğal malzemeler kullanılmış bir ürün her zaman daha sağlıklı ve daha güvenilir olacaktır. Aslında sentetik ürünler özellikle masa örtüsü olarak kullanıldığında, leke tutmayan, kolay temizlenen ve uzun ömürlü ürünler olsa da el emeği ile üretilmiş ürünler ise hem estetik hem de sağlık açısından önemlidir.

Aslında el işi denildiğinde sadece örtüler, aksesuarlar veya dekoratif malzemeler değil çocuklar için hazırlanmış özel oyuncaklar da akla getirilebilir. Çünkü değişik el işleri yapımı konusunda Hanendless firması sayesinde amigurumi gibi çok özel bir örnek de elde etmeniz mümkündür. Eski ve geleneksel bir Japon kültürü olması ile birlikte son yıllarda ülkemizde de yaygın hale gelmiş olan amigurumi, oyuncak yapma sanatı olarak adlandırılır.

Amigurumi yönteminin tercih edilmesi ile birlikte gerçekleştirilen el emeği oyuncakların temel özelliği, tamamen doğal ve sağlıklı malzemelerin kullanılmasıdır. Yani genellikle yün veya pamuk iplikler kullanılarak, örgü tekniği ile gerçekleştirilen bir yöntem olan amigurumi sayesinde birçok farklı oyuncak modeli elde edilmektedir. Bu oyuncaklar kimi zaman bir tavşan kimi zaman bir buzağı kimi zaman bir balerin bebek olarak farklı modeller oluşturabilir.

Otantik Kilim Desenli
Runner ve Supla

El İşi İle Dekorasyonu Özel Hale Getirin

Dekorasyon açısından da doğal malzemelerin kullanılması ve emek verilmiş eşyaların dekorasyon içerisine dahil edilmesi daha zevkli ve estetik bir görüntü ortaya çıkarır. Bahsedildiği şekilde yemek masası veya misafir odasındaki sehpalar üzerinde kullandığınız sentetik örtüler veya fabrikasyon ürünler, el emeği verilmiş ürünler kadar estetik olmayacaktır. Ancak tamamen el emeği ile hazırlanmış bir runner, masanızın ve sehpanın üzerinde tamamen dekoratif bir görüntü sağlayacaktır.

Özellikle yemek masaları bugün misafir odası ve salon içerisinde dekorasyon açısından en çok özenilen noktalardan birini oluşturur. Bu nedenle masa üzerinde özel bir şekilde el işi ile hazırlanmış bir masa örtüsü ve yine aynı şekilde hazırlanmış set oluşturacak supla ürünleri tercih edilebilir. Benzer şekilde el işleri açısından takım olarak kullanılabilecek bir fular, kolye, bileklik ve yüzük ürünlerini set haline getirebilirsiniz. Bu konuda Hanendless firması üzerinden ürün çeşitlerini geniş bir yapı ile görüp online alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

No Comments

Post A Comment

Need Help? Chat with us