Amigurumi Türkiye’de Popülerliğini Arttırıyor

Bir Japon oyuncak kültürü olarak bilinen amigurumi Japoncada oyuncak yapma sanatı olarak adlandırılıyor. Ülkemizde de son yıllarda el işi oyuncak açısından seçilen bu yöntem, aynı zamanda sağlıklı ve pratik bir yapıya sahip olduğu için de ön plana çıkmayı başarıyor. Hem kız hem de erkek çocuklar için kendilerine hitap edecek şekilde farklı karakterler ve modeller ile işlem gerçekleştirilebiliyor.

Türkiye’de amigurumi bebek konusunda Hanendless giderek ön planda bulunan firmalarından biri olmayı da başarıyor. Çünkü sunulmuş olan tarifler ve çok geniş bir yapıya ulaşan model seçenekleriyle birlikte her gün daha zevkli ve keyifli ürünler ortaya çıkıyor. Sadece organik malzemelerin kullanılması ve el işi yöntemi ile üretilen bu bebekler, çocuklar için keyifli olduğu kadar yetişkinler için de dekoratif özellikleri ile tercih edilen ürünler arasında bulunuyor.

Amigurumi Oyuncak Modelleri Nasıl Şekilleniyor?

Dünya genelinde Türkiye’de olduğu gibi yaygın bir hale gelmeye başlayan amigurumi açısından modeller kapsamında da sınırsız bir çeşitlilik yer alıyor. Genellikle çocuklar için üretilirken pratik bir yöntem ile doğal malzemelerin kullanıldığı bu bebek çeşitleri, aynı zamanda daha sağlam bir kullanım yapısı oluşturuyor. İç kısmı elyafla doldurulmuş şekilde amigurumi oyuncak modellerinde akla gelebilecek tüm çizgi film ve animasyon karakterleri, yaratıcı hayal gücü kahramanları veya hayvan modelleri yer alabiliyor.

Genellikle çocukların ilgisini çekebilmek açısından amigurumi bebek ürünlerinde öncelikli olarak hayvan modelleri göz önüne alınıyor. Örnek olarak bir kedi, civciv, buzağı, kanarya, tırtıl, kurbağa, ayıcık veya köpek gibi modeller tercih edilebiliyor. Sevilen animasyon ve çizgi film karakterleri açısından da Batman, Spiderman, Minyonlar, kırmızı başlıklı kız veya Garfield gibi karakterler seçiliyor.

Amigurumi Tarif Talebi Nasıl Sağlanabilir?

Hanendless bu konuda üretim gerçekleştiren ve online sipariş yöntemi ile satış gerçekleştiren bir firma olmasına rağmen taleplere uygun bir şekilde amigurumi ürünleri için tarif paylaşımı da gerçekleştirebiliyor. Yoruma ve yeteneğe açık bir üretim modeli oluşturduğu için bu oyuncaklarda birçok farklı kişi, kurum veya eğitmen tarafından değişen tarifler ve yöntemler ile yeni tasarımlar ve modeller ortaya çıkarılıyor.

Örnek olarak daha önce başkası tarafından denenmiş ve örgü sırasında eksiltme ve arttırma işlemlerinin değişiklik sağladığı bahar bebek gibi bir amigurumi tarif talep edildiğinde, bu konuda WhatsApp veya mail üzerinden firma ile iletişim kuruluyor. Firma sizinle model görselini paylaştıktan sonra tarifi tarafınıza iletirken, alınan kişinin talebine uygun bir şekilde teşekkür veya ücret gibi bilgileri de aktarıyor. Bu sayede istediğiniz organik bebek için siz de tarif elde ederek, pratik malzemeler ve yeteneğinizi birleştirip bu ürünleri hazırlayabiliyorsunuz.

Amigurumi Tercih Ederek Çocuklarınızı Koruyun

İster satın alma yöntemi ile ister kendi emeğiniz ile işçilik gerçekleştirip üretme yöntemi ile amigurumi kullanımını tercih ettiğinizde, siz de çocuklarınızı çok daha rahat bir şekilde korunma şansı elde edebilirsiniz. Çünkü hem örgü malzemeleri hem aksesuarlar hem de iç dolgu olarak kullanılan elyaf gibi noktalarda çocuklar için hiçbir sağlık riski oluşturmayan ve parçalanmasında dahi onarımı kolay olan bu oyuncaklar güvenilir bir yapı oluşturmaktadır. İsterseniz firma üzerinden amigurumi tarif talep ederek uygulama yapabilir isterseniz uygulanmış hazır modeller arasından seçim yaparak online alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Hanendless sayesinde amigurumi oyuncak modelleri arasından yapmış olduğunuz seçimlerle birlikte kız ve erkek çocuklarınızın zevkine göre birçok farklı model sağlayabilirsiniz. Hatta birden fazla model amigurumi tercih ederek, bu oyuncakların bir arada kullanılması ve çocuklarınızın kendisi için bir oyun dünyası yaratmasını sağlayabilirsiniz. Tamamen organik bebek konumunda bulunan bu oyuncaklar boya, katkı maddeleri veya zehirli maddeler gibi içeriklere sahip olmadığı için solunum veya oyun sırasında çocuğunuzun vücuduna zarar vermeyecektir.

No Comments

Post A Comment

Need Help? Chat with us